Przed jubileuszem - stulecie klubu coraz bliżej.

Mając to na uwadze klub poczynił starania by godnie uczcić zbliżający się sezon jubileuszowy. Pierwszym krokiem ku temu było zlecenie wykonania rebrandingu herbu oraz wykonanie herbu okolicznościowego związazanego z setną rocznicą klubu. Wybór padł na czołowego grafika i projektanta herbów, z usług którego korzystały takie klubu jak Lech Poznań, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Rymer Rybnik i wiele innych. Poprosiliśmy Pana Jakuba Malickiego o kilka słów, czym się sugerował przy swojej pracy. 

"Pamiętam Naprzód Rydułtowy z lat 90. Gdy zaczynałem interesować się piłką nożną, drużyna z wielce oryginalnym żółto-czarnym herbem występowała na zapleczu ekstraklasy. Z tego też względu chętnie podjąłem się współpracy w zakresie stworzenia jubileuszowego emblematu dla klubu z Rydułtów.
 Prace twórcze poprzedziłem analizą historyczną, przeglądając stare pamiątki Naprzodu. Jak się okazało, dawniej kształt herbu był rysowany w nieco inny sposób. Jubileusz jest więc dobrym momentem, by przywrócić blask temu wielce oryginalnemu znakowi piłkarskiemu. Poprawiłem więc proporcje oficjalnego herbu klubu, by tarcza oraz liternictwo były bardziej dopasowane i odzwierciedlały górniczą tożsamość "żółto-czarnych".
 Emblemat 100-lecia został opracowany w złoto-czarnej tonacji, a jubileuszowe napisy znalazły się na okolicznościowej szarfie. Krój pisma nawiązuje do starych odznak Naprzodu, a ostre zakończenia szarfy współgrają z deltoidalnym kształtem tarczy"
Jakub Malicki / @polskielogo [Facebook/Twitter] @polskielogonet [@instagram]

herb 1

 
To nie jedyna niespodzianka związana z obchodami stulecia naszego klubu, od nowego sezonu zawodnicy pierwszej drużyny będą występować w koszulkach specjalnie zaprojektowanych na tą okoliczność. Co więcej graficy będą rywalizować o miano najlepszego projektu w #polishkitleague na portalu Twitter.
Czym jest Polish Kit League?

Polish Kit League to pierwsze w Polsce mistrzostwa projektantów koszulek meczowych, które powstały z inicjatywy Michała Mączki znanego groundhoppera i pasjonata trykotów piłkarskich. Projekty poddane są głosowaniu użytkowników poratlu Twitter. W koszulkach zaprojektowanych przez zawodnków PKL na codzień występują między innymi piłkarze ręczni Łomża Vive Kielce. Kolejka dedykowana klubowi z Rydułtów rozpocznie się w najbliższy weekend. Już dziś zapraszamy do aktywnego udziału w zabawie. 

Przykładowe projekty z ostatniej kolejki Polish Kit League.

polish 1

https://twitter.com/polishkitleague?s=20&t=ta2YfwkTMs-r07bdf-aARw

O kolejnych działaniach związanych z obchodami stulecia klubu będziemy informować na bieżąco.

 
© GKS Naprzód 23 Rydułtowy 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone. Produkcja: Tomasz.ko.