Zrzutka dla Naprzodu

stare fotoGórniczy Klub Sportowy „Naprzód-23” Rydułtowy w tym roku obchodzi swoje 100-lecie istnienia. Został on założony 24 kwietnia 1923 roku pod nazwą Klub Sportowy Naprzód 23 i od początku swojego istnienia jego głównym celem jest przede wszystkim propagowanie, organizowanie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Największym sukcesem Naszego Klubu było wywalczenie historycznego awansu do II ligi w 1991 roku. Była to wspaniała promocja dla Naszego miasta.

Z okazji rocznicy planowane są uroczyste obchody tego „święta”, składające się m. in. z uroczystej Mszy św., odznaczenia zasłużonych dla Klubu osób, organizacji festynu z bogatym programem artystycznym. Całość uświetni widowisko sportowe jakim na pewno będzie mecz pomiędzy GKS „Naprzód-23” Rydułtowy a Górnikiem Zabrze.

Mamy świadomość wagi ciążącej na nas odpowiedzialności, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby zaplanowane przez nas wydarzenie stało się godnym upamiętnieniem wieloletniej historii i tradycji Naszego Klubu. Jednakże organizacja tego przedsięwzięcia, to nie tylko wiele nieprzespanych nocy i setki godzin poświęcone wspólnej sprawie. To także ogromne koszty finansowe.

Własnymi siłami zbieramy środki na ten cel, odbywamy wiele spotkań i prowadzimy liczne rozmowy, jednak zwracamy się również do wszystkich sympatyków Klubu jak i mieszkańców Miasta Rydułtowy (wszystkich, którym los klubu nie jest obojętny) o pomoc. Zachęcamy choćby do skromnych wpłat, każde wsparcie się przyda.

Na co konkretnie zbieramy?

  • Organizacja meczu piłkarskiego pierwszej drużyny z Górnikiem Zabrze
  • Organizacja festynu z bogatym programem artystycznym, atrakcjami dla dzieci, gastronomią, itp.
  • Odznaczenia dla zasłużonych dla klubu osób (klub kiedyś posiadał wiele sekcji sportowych)
  • Wydanie serii pamiątek klubowych z okazji jubileuszu

udostępnij link >>>

© GKS Naprzód 23 Rydułtowy 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone. Produkcja: Tomasz.ko.