Harmonogram gier kontrolnych

Z początkiem stycznia do treningów wróciła drużyna seniorów. O kilka zdań na temat przygotowań drużyny do rundy wiosennej spytaliśmy trenera Grzegorza Brzoska.

gbrzoskatr d"Już 9.01.2023 rozpoczęliśmy przygotowania do rundy wiosennej. Po krótkim wypoczynku, jak co roku zajęcia rozpoczynamy od testów, gdzie sprawdzamy w jakiej dyspozycji są nasi zawodnicy. Czas zimowego okresu przygotowawczego spędzimy głównie na orliku (miejmy nadzieję że już w kolejnym okresie będziemy mogli się przygotowywać na długo oczekiwanym, pełnowymiarowym obiekcie ze sztuczna nawierzchnią w Rydułtowach) oraz hali co pozwoli nam na odpowiednie przygotowanie do rundy rewanżowej. Ten okres nie będzie się różnił od mikrocykli, które są w całym sezonie bo drużyna potrzebuje tylko podtrzymania odpowiedniej intensywności i jakości zajęć. Kadra zespołu się raczej nie zmieni, nie planujemy w tym okresie ruchów transferowych, liczymy jednak na naszych kontuzjowanych zawodników, którzy z urazami nie dokończyli pierwszej rundy. Patryk Margeciok i Kewin Sodo już trenują z zespołem, powrócił bo dłuższej absencji Dominik Porąbka, czekamy jeszcze na oczekiwany powrót Kacpra Grybosia.
W okresie przygotowawczym zaplanowanych mamy aż siedem gier kontrolnych, będziemy chcieli sprawdzić większość zawodników w większym wymiarze czasowym, co da nam obraz w jakim kierunku możemy poprawić funkcjonowanie naszej gry. Sprawdzimy dwa/trzy warianty ustawienia i wybierzemy te, które dają nam odpowiednią jakość.
Dla nas jest to szczególny sezon bo klub obchodzi jubileuszowe 100-lat. Historia, przeszłość i wspomnienia z dawnych lat już są za nami, teraz w następnych latach to my musimy dążyć do tego aby tworzyć kolejne pokolenie zdolnej młodzieży, która w następnych latach będzie wizytówką naszego Klubu. Miejmy nadzieje, że nasz wychowankowie dotrą na najwyższy szczebel rozgrywkowy i będziemy mogli cieszyć się z dobrze wykonanej pracy w naszym Klubie. Zapraszam na nasz stadion mieszkańców Rydułtów i okolic na mecze naszej drużyny i kibicowanie w tym jakże ważnym dla nas sezonie. Widzimy się na boisku".
 
Harmonogram gier kontrolnych:
29.01.2023 Radlin godz. 15:00
GKS Naprzód – LKS Studzienna
 
4.02.2023 Rybnik RKP godz. 19:00
GKS Naprzód – KS Rymer Rybnik
 
11.02.2023 Nieboczowy godz. 18:00
GKS Naprzód – KS 1905 Krzanowice
 
18.02.2023 Radlin godz. 18:30
GKS Naprzód – LKS Czarni Nowa Wieś
 
25.02.2023 Pawłowice godz. 14:00
GKS Naprzód - UKS Czapla Kryry
 
4.03.2023 godzina i miejsce zostaną podane później
GKS Naprzód – GKS Dąb Gaszowice
 
11.03.2023 godzina i miejsce zostaną podane później
GKS Naprzód – LKS Naprzód Syrynia
© GKS Naprzód 23 Rydułtowy 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone. Produkcja: Tomasz.ko.